6. апр. 2021,
Нет комментариев
Правила роботи дитсадків пд час карантину
6. апр. 2021,
Нет комментариев
4. июн. 2020,
Нет комментариев
Коронавірус
Вперше ідентифікований у Ухані в середині грудня новий коронавірус (2019-nCoV) належить до того ж сімейства інфекцій, що й тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС, англ. Severe Acute Respiratory Syndrome, SARS – той самий сумнозвісний «китайський грип» 2003 року. – «Главком») та респіраторний синдром на Близькому Сході (MERS). Групи коронавірусів отримали таку назву через форму білкових сполук, що нагадує «корону».nCoV менш вірулентний (патогенний), ніж попередній коронавірус, що спричинив пандемію у 2003 році, SARS, від якого загинули 10% хворих, чий діагноз був лабораторно підтверджений. Поки що новий вірус спричинив важкі респіраторні захворювання приблизно у чверті пацієнтів та продемонстрував летальність у 2–3% випадків (знову-таки, лабораторно підтверджених).
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, інкубаційний період – тобто проміжок часу, коли людина вже заразилась, але ще не виявляє симптомів – становить від двох до 10 днів. Водночас китайські дослідники заявляють про випадки, коли інкубаційний період становив аж 27 днів. З першого дня інкубаційного періоду людина вже може заражати оточуючих.
За словами китайських епідеміологів, китайський коронавірус «любить» холод, а тому має піти на спад із приходом тепла.
У соцмережах шириться інформація про те, що діаметр вібріону (вірусна частинка) 400-500 нанометрів (одиниця вимірювання відстані, дорівнює 1×10-9 метра), однак офіційної інформації про це немає. Разом із тим, відомо, що приблизний розмір вібріону родини коронавірусів становить близько 120 нанометрів у діаметрі.
Головна небезпека від китайського коронавірусу полягає у тому, що він вражає легені та може викликати тяжку форму пневмонії.
Пацієнти, які перехворіли на коронавірус, набувають імунітет проти збудника – так само, як у більшості випадків із вітряною віспою чи кором.
Коронавірус: шляхи передачі
За даними Міністерства охорони здоров’я, на сьогодні достеменно відомо, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Американські та китайські вчені також припускають, що 2019-nCoV поширюється через фекалії, а отже, можлива передача його по каналізації. Такий випадок трапився у Гонконзі.Коронавірус: симптоми
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності (European Centre for Disease Prevention and Control) називає такі симптоми, характерні для захворювання на китайський коронавірус:
висока температура
кашель
утруднене дихання
біль у м'язах
відчуття втоми
Американські та китайські вчені у своєму дослідженні дійшли висновку, що ще двома симптомами можуть бути нудота та діарея. Вони виявляються приблизно у 10% тих, хто захворів, однак передують іншим симптомам на 1-2 доби. Китайські вчені та МОЗ також зазначають можливість розвитку кон’юктивіту. Загалом же, зазначають дослідники, симптоми схожі на ті, що викликає вірус грипу.
Люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких ускладнень.
Коронавірус: лікування
Особливого лікування коронавірусу немає – у цьому випадку воно симптоматичне.Лікарі, що працюють у Таїланді, три тижні тому почали експерименти із комбінуванням кількох препаратів: великі дози протигрипозного засобу «Озельтамівір» (Oseltamivir), ліками «Лопімнавір» (Lopinavir) і «Ритонавір» (Ritonavir), що застосовуються для лікування СНІДу. Після цих експериментів коронавірус у Китаї тиждень тому почали лікувати противірусним препаратом «Абідолом». Препарат увійшов у шосту версію попереднього плану лікування Covid-2019 разом із хлорохінфосфатом і «Рибавірином» у комбінації з інтерфероном або лопінавіром/ритонавіром.
Коронавірус. Профілактика
Одним із обов’язкових профілактичних заходів у окремих містах Китаю стала заборона виходити з дому без захисних масок. Тим часом ефективність цього методу профілактики в усьому світі викликає дискусії. ВООЗ не включила носіння масок до свого переліку профілактичних заходів із запобігання зараженню коронавірусом. «Маски можуть бути корисними для зменшення розповсюдження вірусів від того, хто нездужає, кашляє і чхає. Чи захищає маска здорову людину – залежить від типу маски, ступеня її прилягання до тіла, зміни маски через певні інтервали», – зазначила викладач Університетського коледжу Лондона Наталі Макдермотт.
4. июн. 2020,
Нет комментариев
4. июн. 2020,
Нет комментариев
Як діяти, щоб не захворіти на коронавірус
4. июн. 2020,
Нет комментариев