Povernennja_kolobka-1.docx  

20.02.2018р.

Конспект сюжетно-рольової гри «Магазин»

в середній групі

вихователь середньої групи№2

Торак М.Ю.

 Мета: привчати дітей розподіляти ролі й діяти відповідно до прийнятої на  себе ролі, розвивати сюжет; виконувати відповідні ігрові дії; знайомити з правилами поведінки в магазині; збагачувати словниковий запас (каса, чеки, кондитерські вироби); розвивати інтерес до гри; виховувати повагу до праці дорослих.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Обладнання: іграшкова каса, «чеки» з паперу, гроші, цінники, гаманці, кошики, муляжі овочів, фруктів, кондитерських виробів, іграшки.                                  Попередня робота: бесіда про роботу продавця, розглядання ілюстрацій овочів, фруктів, читання художньої літератури, різні ігрові ситуації, індивідуальна робота.                                                                                                                   Хід гри:

-         Діти, хочу вам повідомити, що у нашої ляльки Христини, сьогодні день народження. Ви всі знаєте, що у день народження прийнято дарувати подарунки, солодощі. А де можна придбати подарунки? (відповіді дітей). А хто працює в магазині? (продавець, контролер, охоронець).

-         Діти, в нашому селищі відкрився новий магазин, в якому можна придбати подарунки для друзів – солодощі, овочі, фрукти для святкового столу. Але він поки що закритий, тому що там немає продавця, касира, охоронця. Давайте виберемо продавця, контролера, охоронця лічилкою (діти займають «робочі місця»), я буду консультант в магазині, а ви – покупці. Магазин знаходиться далеко, на сусідній вулиці.

-         На чому будемо добиратися? (на автобусі). Давайте побудуємо автобус і нам потрібен водій (за допомогою лічилки вибирають водія автобуса).

-         А хто нам квитки буде продавати? (контролер), виберемо контролера (контролер продає квитки, всі сідають на свої місця). Поїхали! А щоб було веселіше їхати, заспіваємо пісню. Я почну, а ви мені підспівуйте.

-         Як швидко пролетів час, ми навіть не помітили, як доїхали до магазину. Акуратно виходимо, заходимо в магазин.

-         Шановні покупці, ми раді бачити вас у нашому магазині! Робіть свої покупки. (Консультант допомагає з вибором, консультує).

-         Якщо ви придбали необхідний товар, відвідайте нашу виставку малюнків. Вам, як першим покупцям, ми даруємо ці малюнки!

Ігрова ситуація «Інтервю» (кепка, мікрофон)

-         Доброго дня! Я кореспондент газети «Карпати», хочу взяти у вас інтерв’ю.

-         Вам сподобався новий магазин?

-         Що вам сподобалося найбільше?

-         Можна поцікавитися, що ви придбали в магазині?

-         Для кого купили подарунок?

-         Дякую всім за інтервю!

-         Шановні покупці! Наш магазин закривається на перерву. Дякуємо всім за покупки!

-         Діти, займайте місця в автобусі, їдемо в дитячий садок.

-         Приїхали!

-         Привітаємо нашу ляльку Христинку з днем народження! Подаруйте їй свої подарунки. (діти вітають, дарують дарунки, виконують хоровод «Коровай», чаювання, беруть Христину з собою на прогулянку).

07.02.2018р.
Конспект заняття з економічного виховання
для дітей середньої групи
«Цікаві перетворення»
Вихователь сер.гр.№1: Лучек Г.П.

МЕТА: Закріпити знання дітей з економічними поняттями «гроші», «ціна»; називати грошовий знак України – гривню; формувати вміння співвідносити товар з певною кількістю грошей; продовжувати лічити предмети і співвідносити їх кількість з назвою цифр; нагадати дітям, що  природні ресурси стають рукотворними речами в процесі  людської праці;
активізувати в мові вихованців вживання слів: «ціна», «гроші», «товар», «гривня»; розвивати пам’ять, мислення, кмітливість; виховувати інтерес до світу економіки.
МАТЕРІАЛИ: демонстраційний: Гном – Економ, шкільний рюкзак з підручниками, зошитами, кольоровими олівцями, набором демонстраційних цифр; роздатковий: картки з шкільними речами, «гаманці з грішми»; дид.гра
 «Платимо чи ні», дид.гра «Спочатку і потім».
 ХІД ЗАНЯТТЯ:
І. ВСТУП
Організаційний момент на килиму.
    Вступне слово:
- Діти, починається день і у всіх є свої справи: у дорослих – робота, у школярів – навчання, і у нас теж зараз  буде заняття. (Стук у двері. Входить Гном-Економ з шкільним рюкзаком)
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Гном-Економ:
- Я вітаю  всіх дітей у дитсадку. А в якій групі ви зараз? ( середня група №1), а пізніше в яку групу ви перейдете? ( в старшу групу), після якої підете до школи.
- Чи готуєтесь ви стати школярами?
- А з чим ходять учні до школи? (з портфелем, рюкзаками)
- А знаєте, що лежить в  рюкзаках? Я пропоную подивитися, що носять учні до школи.
- Але перед тим як ми приступимо до виконання завдань, ви повинні знати що за те що ви гарно будите відповідати на запитання та виконувати всі завдання вірно, ваша праця буде винагороджена, Гном – Економ приготував для вас винагороду.
- Але перед тим як ми приступимо до виконання завдань, ви повинні знати що за те що ви гарно будите відповідати на запитання та виконувати всі завдання вірно, ваша праця буде винагороджена, Гном – Економ приготував для вас винагороду.
- Але перед тим як ми приступимо до виконання завдань, ви повинні знати що за те що ви гарно будите відповідати на запитання та виконувати всі завдання вірно, ваша праця буде винагороджена, Гном – Економ приготував для вас винагороду.
1 завдання
Вихователь:
-         Діти, давайте подивимося, що лежить у рюкзаку? (дістає книгу) Ця книга називається підручник. За ним навчаються в школі учні.
-         Скільки я показала вам підручників? (1) (вихователь ставить підручник на демонстраційну дошку)
-         До нього додати ще один підручник. Скільки стало підручників? (2)
-         Я знайшла ще один підручник. Давайте полічимо, скільки їх стало? (1, 2, 3 – всього 3 підручники) (вихователь пропонує полічити підручники комусь з дітей)
-         Діти, а що це я знайшла в рюкзаку? Так, зошит. Скільки зошитів я показую вам? (1)
-         До нього додали ще один зошит. Скільки стало зошитів? (2)
-         Я знайшла ще один зошит. Скільки їх стало, давайте полічимо? Хто мені допоможе? (1, 2, 3 – всього 3 зошити)
-         А якщо до них додати ще один зошит? Давайте полічимо, скільки їх стало? (1, 2, 3, 4 – всього 4 зошити)
-         А хочете дізнатися, що ще лежить у рюкзаку? (вихователь дістає коробки з олівцями) Що це? (олівці) Їх дуже багато і мені потрібна ваша допомога, щоб їх полічити.
(Вихователь роздає кожному вихованцю коробку з олівцями і пропонує перелічити їх за своїми столами). (Діти рахують: «1, 2, 3, 4, 5 – всього 5 олівців»).
2 завдання
Вихователь:
-         Я в рюкзаку знайшла цифри. А чи не забули ви, як вони називаються? Давайте назвемо цифри для Гнома-Економа. (Діти називають цифри від одного до п’яти).
-         Діти, подивіться, що лежить ще у рюкзаку? Так, це «гроші». Роздивіться їх уважно і скажіть, вони схожі між собою чи різні?
-         Чим вони відрізняються між  собою? (кольором, цифрами)
-         Як називаються гроші на Україні? (гривні)
-         А з чого зроблені гривні? (з паперу)
-         Паперові гроші називають купюрами. Одна купюра може бути в 1 гривню, друга – в 2 гривні, а  третя – 5 гривень.
-         Покажіть мені купюру в одну гривню, в 2 гривни, в 5 гривень.
-         Діти, скажіть, купюри у скільки гривень не існує? (3 і 4 гривні)
-         А для чого нам потрібні гроші? (щоб купувати товар)
-         Кожен товар має свою ціну, тому ми зараз будемо купувати товар за наші «гроші».
 РОБОТА З КАРТКАМИ
3 завдання
Вихователь:
-         Діти, що зображено на ваших картках? (олівець, зошит, книга – це шкільні речі)
-         Олівець коштує 1 гривню. Покладіть під картинкою 1 гривню.
-         Зошит коштує 2 гривні. Книга – 5 гривень.
-         Діти скажіть, як можна по іншому заплатити за зошит? (покласти 1+1 гривню) Покладіть інші гроші.
-         А зараз зберіть гроші з картки. Ми ще раз з вами будемо купувати товар. Спочатку ми купили зошит за 2 гривні. Які ви гроші покладете? Потім купили книгу за 5 гривень. А потім олівець за 1 гривню.
-         Молодці, діти. Ви правильно добирали гроші, щоб купувати товар. А зараз відпочинемо і я запрошую вас на фізхвилинку
4 завдання
Вихователь:
-         Діти, а чи знаєте ви, з чого зроблені олівці? (З дерева) А папір? Його теж виготовляють з дерева.
-         Гном-Економ приніс до нас на заняття в гру «Спочатку і потім».
-         Спочатку було дерево, а потім що з нього зробили? (Олівці, меблі, папір...) (За кожну правильну відповідь діти отримують фішку)
-         Спочатку був папір, а потім? (Газета, зошит…)
-         Діти, ви добре пограли.
5 завдання
Дид. гра «Платимо чи ні». Мета: розвивати увагу, пам'ять, спостережливість, логічне мислення, вміння аналізувати; розширювати економічний світогляд дітей про те, за що ми платимо у житті та що отримуємо безкоштовно; поглибити знання дітей про те, що не все можна купити за гроші, проте гроші є невід’ємною частиною людського життя; виховувати економічну свідомість, бажання бути економічно обізнаною людиною.
ІІІ. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
-         Хто приходив до нас на заняття?
-         Що приносив Гном-Економ?
-         Які шкільні речі ми рахували?
-         Які шкільні речі ми купували?
-         Які речі розфарбовували?
Що вам сподобалося сьогодні а занятті?


 26.01.2018р.

КОНСПЕКТ ПРОГУЛЯНКИ – СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДО ГОДІВНИЦІ В            
                                            МОЛОДШІЙ ГРУПІ

Тема: «Піклуємося про зимуючих птахів».

Мета:продовжувати розвивати у дітей пізнавальний інтерес до природи. Уточнити знання дітей до зимуючих птахів, викликати співчуття до їх проблем в холодну пору року та бажання допомагати пташкам. Вчити правильно підбирати корм для птахів, впізнавати пернатих сусідів за зовнішнім виглядом , голосом. Залучати дітей до участі в екологічної  акції  «Піклуємося про зимуючих птахів».  Розвивати  мовлення, увагу, мислення, пізнавальний інтерес до життя птахів взимку. Виховувати  бажання піклуватися про птахів  взимку.

Попередня робота: щоденне спостереження за зимуючими птахами: синичкою, горобцями, вороною, голубами, розгляд альбому «Птахи», читання оповідань, загадок, легенд про птахів, вивчення віршів  із збірки «Світанок».

Матеріал: корм  - зерно різного виду,варені , годівнички, іграшкова пташка   ворона

   Хід заняття:

Вступне слово:

Ігровий момент з вороною: яка пре летіла до діток ,щоб запросити до своїх друзів і розказати як вони зимують

Діти виходять на майданчик до годівнички.

Організаційний момент.

Вихователь:

-         Діти, сьогодні наша прогулянка обіцяє бути не тільки цікавою, але й корисною. Як ви думаєте, яку корисну справу ми збираємося зробити?  Давайте влаштуємо їдальню для птахів. Зверніть увагу, діти, нас уже чекають , як ви гадаєте хто?

Бесіда про зимуючих птахів.

-         Так, саме птахи. Яких птахів можемо побачити взимку на нашому майданчику?(горобчиків, синичок, ворон, голубів, сорок). Як ми називаємо цих птахів? (зимуючі)

-         Зима – це пора року, коли вся природа поринула у глибокий сон. Єдине,що нагадує нам про те, що природа жива – це птахи, які своїм голосом звеселяють холодний  пейзаж за вікном. Але це тільки для нас, людей , птахи взимку – радість. Для самих  же птахів наступає найважчий період їхнього життя.

-         Що птахам страшніше – холод чи голод?  ( голод)

-         Так ,  саме голод – найбільша небезпека для пташок взимку. І сьогодні ми зробимо для птахів їдальню.

Розгляд годівнички.

-          Давайте роздивимось ближче годівничку,що зробили Рома зі своїм татом. Це справжнісінька  їдальня  для птахів.

-         З чого вона зроблена? ( з дерев’яних дощок). Таку годівницю не буде  розгойдувати вітер, а отже птахи не будуть полохатися. А ще у неї є дашок. Для чого він? (що сніг не замітав їжу). Ця годівничка висить  у нас ще спочатку зими і птахи не бояться до неї прилітати.

Читання вірша.

-         В день зимовий серед гілля

-         Щедро діти стіл накрили,

-         Але він не для  людей:

-         Для крилатих для гостей –

-         Ворон  і горобців,

-         Сизих голубів,

-         Сороки та синиці….

-         Повісим годівниці.

Вихователь:

-         Діти, дивіться до нас горобчик прилетів, давайте його запитаємо:

-         Горобчику, чи подобається тобі наша годівничка?

Горобчик:

-         Так, мені дуже подобається прилітати до вашої годівнички,але у мене є багато друзів, тому ми не помістимось всі.

Вихователь

-         Діти, що ж нам робити, щоб накормити всіх птахів.

Діти:

-      Потрібно порозвішувати багато годівничок.

Спостереження за птахами.

           Дитактична гра «Хто як кричить?»(звуконаслідування голосам птахів)

Вихователь:

-         Пригощайся ворона хлібом – тільки в менших птахів не забирай!

Дидактична гра «Хто що їсть?»

1.Хто любить не смажене насіння соняшника? (снігурі, синиці)

2. Насіння конопель? (цим насінням смакують всі птахи)

3.Овес, пшеницю? (для горобчиків)

4.Насіння кавуна та ясеня? (улюблені ласощі снігурів)

5.Ягоди горобини і калини, що залишились на дереві? (для снігурів, дроздів, омелюхів

Вихователь:

-         Як на людському так і на пташиному столі повинно бути розмаїття. Насиплемо у годівнички корму, щоб  допомогти вижити  у  голодний і холодний час тим птахам, які  восени не залишають рідні краї , а залишаються зимувати  і будьте впевнені – птахи сповна віддячать нам влітку за нашу турботу.

Горобчи

-         Ми – птахи дуже вдячні вам, дітки, що ви піклуєтесь про нас

Вихователь:

-         Лети, лети , горобчику, скликай усіх   своїх друзів до дитячого садка, до пташиної їдальні. А ми, діти, давайте перейдемо на інший майданчик, щоб не турбувати та не лякати птахів і пограємо в рухливу гру

                                  «Пташки кіт»

                                                               29.01.2018 рік                                                       


                                                                                                вихователь: ПОЛЯК Л.П. 

Збірка 

екологічних  казок

дітей старшої групи №2

«ВЕСЕЛКОВА  РІЧКА»(екологічна казка)

       Жила-була Веселкова річка. Спочатку їй було дуже добре, але потім прийшли погані дітки, які забруднили веселу річку. І вона перетворилася в чорну калюжу, засумувала. Але прибігли з лісу звірята і почистили річку від сміття.

        Річка знову стала веселковою. Вона їм віддячила гостинцями: ягодами, грибами, горішками, за якими завжди доглядала: поливала, щоб не засохли.

      І жили всі довго і щасливо!

                                                                                                     Хомін Яна, 5 років

«КВІТОЧКА ДЛЯ МАМИ» (екологічна казка)

      Жила собі дівчинка Наталка, яка доглядала за гарною квіточкою: поливала, спостерігала, як вона росте. Наталка хотіла подарувати її мамі. Це був сюрприз.

     Але коли квіточка виросла, дівчинці було шкода її зірвати. І вона вирішили покликати маму у сад, щоби порадувати  красою фіалки.

     Мама похвалила свою доньку і гарно подякувала за сюрприз.                                 

                                                                                 Гордей Анастасія, 6 років

«ПРО ЯЛИНОЧКУ» (екологічна казка)

            В лісі на галявині росла ялиночка, в якої не було друзів.

           Одного разу до лісу прийшли люди по гриби та ягоди. Вони побачили ялинку, яка сумувала, і вирішили  її розвеселити. Придумали посадити біля неї багато ялинок-подружок. Це були хороші люди.

           Ялиночка вже ніколи не сумувала, адже вони всі  разом росли і раділи, що завжди будуть разом.

Іліщук Аріадна, 5 років

«ЯК БЕРЕГТИ ДЕРЕВА?» (екологічна казка)

       Одного разу прийшли до лісу погані люди і зрубали всі дерева. Ліс став не гарним, залишилися одні пеньки. З цього лісу втекли всі звірята, птахи, комахи. Побачили це хороші люди знову посадили різні дерева: хвойні, листяні, фруктові.

       До гарного лісу повернулися лісові мешканці.

       Потрібно берегти дерева, а людей поганих покарати.

Пентюк Яків, 5 років

«ЯК ЛЮДИ ВРЯТУВАЛИ ОЛЕНЯ» (екологічна казка)

          В горах Карпатах жив гарний олень. Це була його домівка, але одного разу до нього без дозволу прийшли мисливці. Це не хороші люди, які вбивають звірят.

           Олень злякався і почав тікати, але мисливці його поранили. Почули це хороші люди. Вони швидко приїхали і надали оленю допомогу. А потім забрали у ветеринарну аптеку.

           Олень тепер живе дуже щасливо у своїх горах.

Ребенчук Олександр, 5 років

«ПРО КАЛИНОВИЙ КУЩ» (екологічна казка)

           Одного разу  на Землі не було дерев, кущів, тільки одні люди. Але народився в Україні кущ . Його посадила дівчина-українка Калинка. Довго доглядала за ним, а потім назвала кущ – Калина.

            Коли кущик виріс, то подарував Калинці свої гарні червоні ягідки. Вони були лікувальними.

          Дівчинка подякувала і завжди пригощала ягідками всіх людей. Так в Україні люди ніколи не хворіли.

Петрик Таїсія, 5 років

«ДІДУСЬ-ПАСІЧНИК» (екологічна казка)

              Жили собі Дід та Баба. Вирішили зробити вулик, щоб у них був мед. Дід змайстрував вулик і покликав багато бджілок. Послухалися бджілки Діда.

              Стали трудитися, щоб приготувати мед і пригостити бабусю і дідуся.

Вони подякували бджілкам і ніколи не хворіли, бо їли лікувальний мед.

             Так Дідусь став пасічником.

Воробець Давид, 5 років


                                                                     25.01.2018 рік

  вихователь старшої групи №2:  ПОЛЯК Л.П

Давайте разом прикрашати Землю

Давайте разом Землю прикрашати,
Садити сади, квіти садити всюди.
Давайте разом поважати Землю
І ставитися з ніжністю, як до дива!

Ми забуваємо, що вона у нас одна -
Неповторна, ранима, жива.
Прекрасна: хоч літо, хоч зима...
Вона у нас одна, одна така!

(Е. Смирнова)

Навчальні екскурсії в природу дають змогу організувати спостереження та вивчення різноманітних предметів і явищ у природних умовах. Це важлива форма роботи з дошкільнятами. Екскурсії в природу роблять життя дітей цікавішим, допомагають краще зорієнтуватися в довкіллі. 

Спостереження, які організовую під час екскурсій та прогулянок, забезпечують безпосередній контакт дітей з об’єктами природи, в результаті якого у них формуються реалістичні уявлення про  об’єкти  і явища природи та зв’язки між ними.

Ознайомлення дітей з природою — одне із головних засобів їх розвитку. В процесі його розширюється орієнтування дітей в навколишньому середовищі, формуються пізнавальні здібності, виховується відповідне відношення до природи. Ознайомлення дітей з природою  дає їм відповідний об’єм знань про предмети, явища неживої і живої природи, виховання інтересу і любові до неї.
Це найважливіший засіб формування гармонійної, всебічно розвиненої особистості, що володіє знаннями й навичками екологічно доцільної поведінки в природі.

Найчастіше я в своїй практиці організовую спостереження. Це — один з основних методів ознайомлення дітей старшого дошкільного віку з об'єктами і явищами природи. Короткочасні, але багаторазово повторювані протягом року спостереження за певними об'єктами дадуть старшим дошкільникам змогу побачити, зрозуміти й усвідомити зв'язок між станом погоди, який фіксується у календарі погоди, та сезонними змінами у природі (похолодало — зав'яли трави і квіти, пожовкло листя на деревах, заховалися комахи, птахи відлетіли у вирій), спонукатимуть до розмірковувань.

Усе чого діти навчилися у дитячому садку, які вміння і навички опанували – буде доброю основою для подальшого життя.

                      

                                                                                                                          20.01.2018 рік


 

                                                                                                                                                                                 


                                                                                                                                                 вихователь старшої групи №2:  ПОЛЯК Л.П

 

               Малюки  з нетерпінням чекають зиму, казковий час, коли доступні найрізноманітніші ігри  взимку на вулиці. Сніг є прекрасним «полем» для ігор - катання на санках, побудова величезних барикад і крижаних лабіринтів, «сніжні» бої і багато іншого.

Сьогодні дошкільнята старшої групи №2  весело та цікаво провели час на першій прогулянці.

Хід прогулянки              

Спостереження за снігопадом

Мета: розвивати у дітей допитливість, інтерес до неживої природи. Показати дітям красу рідної природи, прищеплювати відчуття прекрасного.

Хід спостереження

Звертаю увагу дітей на падаючий сніг, білу землю, лавки, гілки дерев.

—   А для чого ж нам той сніжок? (Щоб гратися в сніжки, кататися на санках. лижах, ліпити сніговита, напоїти землю і все живе).

—   Звідки ж прилетіли сніжинки?(З неба)

—   З якого неба? Веселого чи сердитого, похмурого? (Сердитого, похмурого, де пливуть хмаринки).

—   А чи сідала вам сніжинка на носик, щічки чи руки? І що ж замість неї залишилось?

—   То ж з чого зроблена сніжинка? (З води)

—   А хто її викував? (Мороз)

—   А як це відбувається, я зараз вам розповім.

Коли на небі зберуться хмаринки, вони пустять краплинки погуляти, або полити чи напоїти землю, а мороз тут як тут. Заморозить крапельку і викує з неї чарівну зірочку, ось таку, як у мене є (показує сніжинку з паперу). А коли таких сніжинок падає багато, то таке явище в природі називається снігопад. Снігопад надає природі особливої краси.

Малювання на снігу паличкою “сніг кружляє” та сніжинок. 

Художнє слово

Сніг на полях,

лід на річках,

хуга гуляє.

Коли це буває? (Взимку) 

Пошуково-дослідницька діяльність

Дослід. Пропоную дітям виліпити сніжки. Принести сніг в приміщення і знову запропонувати зліпити сніжки. З'ясувати  чому сніг розтопився.

Висновок: сніг в теплій кімнаті перетворився на воду  і сніжки виліпити неможливо

 

Колективна праця в природі:

Згрібання снігу та чищення споруд.

Ігрова мотивація: побудуємо гірку для ляльок. 
      


               

Рухливі ігри:

 „Пташки та кіт” (біг по прямій) – 5-6 разів.

 „Горобці та автомобілі” (стрибки на двох ногах)- 5-6 разів

 „Лисиця в курнику” (зістрибування, біг з ловінням, вивчення правил гри) 5-6 разів 

Зимові забави ( спільні ігри з дітьми ІІ молодшої групи )

Мета: вчити дітей дружно гратися з молодшими дітьми та ; розвивати  радість від зустрічі зі снігом, спритність, швидкість під час ігор-естафет за допомогою санчат; викликати позитивні емоції, піднесений настрій. Виховувати колективізм, дружність

Хід

Діти обох груп шикуються в команди та почергово з'їзджають на санчатах з гірки. 

Чия команда швидше справилася - та і перемогла.

Повернення до дитячого садка

 

 

 

 17.01.2018р.

Конспект заняття

вихователь середньої групи №2

Торак М.Ю.

«Подорож краплинки»

(за творами В. Сухомлинського «Де береться краплинка?»)

 

Програмований зміст: продовжити ознайомлення дітей з творами В. Сухомлинського; формувати інтерес до явищ живої та не живої природи; уточнювати і розширювати знання про стан води, її роль для довкілля; вправляти в умінні придумувати означення та однокореневі слова, розв’язувати проблемні питання, висловлювати свою думку, відстоювати своє судження, граматично правильно будувати речення; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.

Підготовка вихователя: опрацювати оповідання В. Сухомлинського «Де береться краплинка?».

Підготовка дітей: з дітьми проводили екскурсії в природу, бесіди, заняття в природі, досліди, спостереження.

Матеріал до заняття: демонстраційний та роздавальний матеріал, підставки.

Хід заняття:

Вихователь. Діти, які пори року ви знаєте? (Відповіді дітей.)

-         Послухайте цікаву історію.

Одного дня з хмаринки пішов дощ зі снігом. У повітрі зустрілися Краплинка та Сніжинка.

-         Якої пори року може таке трапитися? (Відповіді дітей.)

-         Краплинка подивилася на Сніжинку і подумала: «Вона така красива, ніжна, різбляна, а я така сіра, незграбна!».

Сніжинка привітно посміхнулась і сказала: «Добрий день, сестричко!». Краплинка здивовано подивилась і не зрозуміла, чому Сніжинка назвала її сестричкою.

-         Чому Сніжинка назвала Краплинку сестричкою? (Відповіді дітей.)

Засвітило тепле сонечко і Краплинка засяяла в райдузі різними барвами. І вона стала красивою.

-         Якими барвами засяяла Краплинка?

Краплинка побігла далі, бачить – стоїть пишний, зелений, могутній дуб. Замилувалася вона красою дуба. На дворі світило сонце.

-         Якої пори року це сталося? (Відповіді дітей.)

Краплинка бачить, що на ялинці сидить пташка і сумно співає.

-         Чому пташка така сумна? (Відповіді дітей.)

-         Як Краплинка може їй допомогти? (Припущення дітей.)

Напоїла Краплинка пташку, а та їй подякувала і весело заспівала. І тут Краплинка помітила, що стала трішки меншою.

-         Чому вона зменшилася? (Відповіді дітей.)

Проходячи лісом, Краплинка вийшла на маленьку галявину, на якій росла Квітка. Вона вирішила підійти і познайомитися. Побачила, що Квіточці дуже погано: пелюстки опустилися до землі.

-         Чому Квіточка так почувалася, як ви вважаєте? (Відповіді дітей.)

Напоїла Краплинка Квіточку, умила, освіжила і запропонувала дружити. Відтоді Краплинка і Квіточка стали кращими подругами. Побігла краплинка далі й бачить: стоїть млин з опущеними крилами і не крутиться. Люди хочуть молоти борошно, проте марно.

-         Діти, з яких причин не крутиться млин, як ви гадаєте? (Відповіді дітей.)

-         Млин, що стоїть на річці, називається водяним і крутиться завдяки силі води.

-         Як ви вважаєте, одна краплинка може поповнити воду в річці? (Відповіді дітей.)

Краплинка згадала про своїх друзів і вирішила покликати їх.

-         А кого могла покликати Краплинка? (Відповіді дітей.)

Краплинки взялися за руки й утворили сильний потік, від якого млин закрутився. Зерно почалося молотись і борошно посипалось у мішки. Краплинка подякувала своїм друзям і попрощалась з ними. Останні дні літа були спекотними. Краплинка багато працювала і щодня зменшувалася.

-         Якою роботою займалася Краплинка влітку? Кому ще вона могла допомагати? (Відповіді дітей.)

Настала осінь, подув холодний вітер, листочки почали опадати з дерев, пішов осінній холодний дощ. Краплинка знову впала на землю.

-         На що може перетворитися Краплинка восени? (На туман, мокрий сніг, дощ).

Читання оповідання В. Сухомлинського «Де береться Краплинка?»

-         Яке диво могла побачити Оленка? (Сніжинка стала краплинкою води.)

-         Де поділася Сніжинка? (Відповіді дітей.)

-         На що може перетворюватися Краплинка взимку? (На сніг, лід, бурульку, іній, крупу.)

Гра «Який, яка, яке?»

-         Сніжинка яка? (Відповіді дітей.)

-         Краплинка яка? (Відповіді дітей.)

Гра «Добери слова»

   (Діти на слух визначають однокореневі слова і позначають їх фішками.)

-         Вода, водиця, водяний, водолаз, заводь, підводний, водичка, водопад, водограй. Сніг, снігуронька, сніговик, снігурі, сніжинка, сніжка, підсніжник, засніжений, сніжок.

-         Вода потрібна всім: і рослинам, і тваринам, і птахам, і комахам, і рибам, і нам, людям. Усім вода потрібна чиста, прозора. Тому ми повинні її берегти, не забруднювати самим і не дозволяти забруднювати іншим.

Підсумок заняття.


  11.01.2018р.  

                      Конспект заняття з  народознавчого напрямку                                                        

Вихователь ІІ молошої групи 
                                                Шевчук А.М.

  « Різдвяні   святки -колядки»
     « Ангел – символ Різдва»

Мета: Ознайомити дітей із  новорічно – різдвяними святами    Різдвом Христовим ; Святим вечором  ; розвивати  у дітей інтерес до традицій рідного краю ( Свят – вечір , коляда );   збагачувати  мовлення дітей колядками; вчити дітей створювати сюжетний малюнок ; розвивати образне мислення ,дрібну моторику рук,уяву ,мовлення .Формувати у дітей приналежність до українського народ як підростаючого покоління . Виховувати почуття любові та гордості за національні традиції.
 Попередня робота:  вивчення колядок « Коляд , коляд » ,перегляд  фото колажу « Україна колядує» ,слухання легенди « Свят –вечір» . 
Демонстраційний матеріал:  скриня ,вишиванка,рісочка,новорічна іграшка);слайд  різдвяної пісеньки « Тиха ніч» , етюд « Хвилинка духовності» ,свічки ,атрибути до інсценізації колядки  « Різдвяний вертеп»,фігурка ангела ,зразок , зірочки, Різдвяна зірка,гостинці для колядників,корзинка.
Роздатковий матеріал:  підставки, сюжетний малюнок « Ангел – символ Різдва» , тарілочка з заготовками  ,клей ,серветки.
        Хід  заняття:
Звучить різдвяна мелодія.
Вихователь-  Ось і прийшла зима з снігами заметілями морозами. В сонячний день іскринки на снігу переливаються. Дахи на будинках, наче із вати. А під вечір налетіла хмарка і закружляли у танці тендітні сніжинки. Вони падають повільно на землю, вкриваючи її пухкою ковдрою. Гарно взимку! Радіють їй всі – і дорослі і малі. Та щось мої гості забарилися. (Кличе)гості, заходьте до нас!
Вихователь  до гостей . Ось ви де! Де ж ви так гуляли?
- Ви, мабуть, померзли, давайте розігріємось!
валеохвилинка:
Виконується пісня-гра                    «Ми гуляли»:
Ми гуляли, ми гуляли,                    Руки на поясі, «пружинка».
Ручки в нас позамерзали.            Піднімають руки вперед.   
Не жалій своїх долонь,
Хай в них з’явиться вогонь.          Плескають в долоні.
Ми гуляли, ми гуляли,                     Руки на поясі, «пружинка».
Ніжки в нас позамерзали.             Руками торкаються ніг.
Тупу, тупу не жалій,                          До  хатки вже скоріш
   -Які ви сьогодні гарні! Святкові !
    - У що ви одягнуті?
   Вірш « Українка я маленька»                      
   Я дуже рада вас вітати у нашій групі! Сьогоднішня зустріч буде       дивовижна та таємнича.
   Сюрпризний момент :   я знайшла скриню  ,але відчинити її не   можу
   Може ви мені допоможете :
    Музична вікторина: ( батьки і діти відгадують різдвяні пісеньки)
    - Добрий вечір…
     -Небо і земля …
     -У Вуфлеємі нині новина …
     - Новорічна пісня « У лісі , лісі темному…

-    Про що вона вам нагадує ця мелодія?  Звичайно, при  звуках  цієї  мелодії ми згадуємо Новий рік . Чи любите ви ці свята? Чому? 
      А ось і скриня відчинилася ( вихователь вибирає реквізити  а діти і батьки називають , що вони символізують)
-          Вишиванка – ми українці.
-          рісочка – Святий Миколай.
        - новорічна іграшка –  Новий  рік.               
                      - ангел – символ Різдва
                   Які ви молодці , як гарно знаєте ви свята.
     Вихователь запалює  свічку  Але найбільше цього свята ми всі чекаємо 
              Звучить різдвяна пісенька  « різдвяна історія» З Тіною Кароль
Вихователь починає розповідь (бажано на музичному фоні, що зображує зиму). 
Інсценізація « Вертеп»
   З давніх-давен  у зимові дні приходить до нас у гості велике свято. Тільки-но  з’являється  на небі перша вечірня  зірка,  як на небі зявляється ангел ,який приносить новину ,що народився маленький хлопчик Ісусик ,всі люди почувши цю новину приносять дари ,і радіють .                       
Відео –презентація  « Тиха ніч – свята ніч»
Я дуже хочу ,щоб ми виготовили ангелів ,який буде нести новину по всьому світі прославляючи Ісуса Христа.
                                     Пальчикова гімнастика
«РІЗДВЯНА ЗІРКА»
Різдвяна зірка   на небо вийде,
Малий Ісусик до дітей прийде.
Малий Ісусик, Боже Дитинка,
Буде Свят-вечір, буде ялинка.
Буде колядка в кожній хатині,
Настане втіха на Україні.
Показ роботи     
                              
А  наступного ранку дівчата та  хлопчики веселим гуртом  ходять  від двору до  двору,  співають колядки,прославляючи  Ісуса, нашу Україну та людей, які дуже працьовиті.
- Малята, а  чи знаєте ви колядки?
- Молодці, у вас з'явився святковий настрій, і ви відчули, що наближаються свята, вам уже не сидиться, декому хочеться розповісти свої колядки.
   Вихователь.А давайте пригадаємо, які ви малята знаєте колядки.
(Діти
(Діти
(Діти пригадують колядки, які раніше вивчили з вихователем у групі)                      
  - Молодці! Дуже гарні колядки. У мене є цікава пропозиція. Давайте всією групою порадуємо дорослих та малят у нашому дитячому садку –будемо колядувати ,колядка « Добрий вечір тобі»
                                  
                                       « Свято радості»                     
                                         У зимову світлу днину 
                                           Народилася дитина. 
                                          Чиста-чиста, мов сльозина, 
                                           Божий Син, свята зернина. 
                                           І донині нам  сія                                                                 
                                           Небо — в зорянім намисті. 
                                            Щастя й радості багато 
                                            Нам несе Різдвяне свято. 
                                             І щоразу воно нове — 
                                             Свято свят — Різдво Христове!
Гарно дякую вам дорогі гості ( мами ,бабусі) малята .а на згадку про нашу зустріч ми вам даруємо Різдвяну зірку .Нехай вона зігріває вашу родину.
     Підсумок заняття .

                                                                                         

24.11.17р.

Вихователь середньої групи №2 
                                                                                                                                 Торак М.Ю.
Конспект заняття з фізичного виховання
«ПОДОРОЖ ІЗ ЗУПИНКАМИ»

  Мета: Удосконалювати  уміння ходити по ребристій дошці. Продовжувати вчити стрибати з обруча  в обруч на двох ногах, та підлізати під дугу. Розвивати спритність, самостійність.                                                                      

 Інвентар: ребриста дошка (2), обручі (3), дуги (2), скакалки, кольорові рулі, прапорці.

                                         Хід заняття:                                                            

  1 частина:                                                                                                                                                                     

 шикування (перевірки постави дітей),перешикування в 1 колону;                                                                       

 ходіння з високим підніманням колін (кроки коротші, носок витягнутий вниз), руки на поясі (35с);                      

  ходьба на носочках (руки витягнуті в сторону);                                                                                                      

 ходьба на пятках (руки на поясі);                                                                                                                               

 ходьба напівприсівши (руки на колінах, темп середній);                                                                              

 перешикування в 3 колони.

  2 частина:  Загальнорозвиваючі вправи з прапорцями                                                                                                1. Піднімання прапорців угору (6р.)                                                                                                                      В.п.- о.с.руки з прапорцями опущені вниз.                                                                                                             1- підняти руки з прапорцями вгору;                                                                                                                         2- підняти руки з прапорцями в сторони;                                                                                                                 3- опустити руки з прапорцями в сторони;                                                                                                                 4- опустити руки з прапорцями вниз.
  2. Повороти тулуба в сторони з підніманням рук з прапорцями (6р.):                                                             В.п.-стійка ноги нарізно, руки з прапорцями опущені вниз;                                                                             1- повернути тулуб вправо, руки з прапорцями підняти в сторони;                                                               2- повернутись у в.п.;                                                                                                                                                           3- повернути тулуб вліво, руки з прапорцями підняти в сторони;                                                                       4- повернутися у в.п.
  3. Нахили тулуба вперед (6р.):                                                                                                                                        В.п.- о.с.                                                                                                                                                                               1-2 - нахилити тулуб вперед-вниз, торкнутися прапорцями носків ніг;                                                              3-4 - випрямитись у в.п.
  4. Положення сидячи (6р.):                                                                                                                                      В.п. - ноги разом, руки з прапорцями перед собою;                                                                                               1- нахилитися вперед з прапорцями до пальців ніг;                                                                                               2- повернутись у вихідне положення.
  5. Присідання (6р.):                                                                                                                                                             В.п.- о.с. руки з прапорцями опущені вниз;                                                                                                               1- ноги разом, присісти, руки перед собою;                                                                                                               2- піднятися, руки з прапорцями опущені вниз.
  6. Срибки (12р.):                                                                                                                                                          В.п.- о.с. руки з прапорцями опущені вниз;                                                                                                    &nbs

Сайт создан с Mozello - самым удобным онлайн конструктором сайтов.

 . [url=http://x-lines.ru/][img]http://x-lines.ru/glitter/g/019/016/40/0/4nx7be6owmejtwr54nspbeqoiuejiwra4nc1bwrw4nq7bfa.gif[/img][/url]